» » Як вибрати ім'я для дитини?
725 Рос.верс.

Як вибрати ім'я для дитини?

Як вибрати ім'я для дитини?

Сьогодні ім’я для очікуваного нащадка вибирається, як правило, обома батьками, а не так, як за старих часів (визначалося патріархально, за батьком). Вибір імені зазвичай починається ще задовго до передбачуваної дати народження. Трапляється, однак, і так, що навіть для вже народженої дитини ім’я так і не обране. І це є темою номер один для сімейних дебатів, у яких часто беруть участь навіть родичі й друзі.

Дорогі батьки, будь ласка, подумайте й урахуйте, що ваша дитина з іменем, яке ви їй дасте, має прожити все своє життя. Саме це ім’я буде зареєстроване в ЗАГСІ, і дороги назад, щоб його змінити, уже майже немає.


Примітка. Із цього приводу одна порада: запишіть обране ім’я (хлопчика або дівчинки) так, як воно повинно бути правильно записане у свідоцтві про народження, і візьміть із собою цей папірець на реєстрацію імені дитини в ЗАГС або клініку для правильного внесення його в усі необхідні документи. Це допоможе вам уникнути можливих непорозумінь і неприємностей.


- Перелік імен

- Словянські чоловічі імена.

- Жіночі словянські імена

Поради при виборі імені.

Далі наведемо кілька рекомендацій, які допоможуть вам хоч трохи полегшити вибір імені:


1. Вибираючи ім’я дитині, ураховуйте, що насамперед воно має втілити в собі можливі інтереси вашої дитини в майбутньому, а не ваші нездійсненні мрії й бажання.


2. Намагайтеся уникати імен, розповсюджених лише в якій-нєбудь певній місцевості або країні. Деякі імена можуть бути досить популярними в одній місцевості, а в іншій викликати глузування над його носіями, що серйозно може позначитися на душевному стані людини, зробити її занадто чутливою, а отже, незахищеною, або навпаки — дуже агресивною. Те ж саме стосується вибору старомодних імен, які давно вийшли з ужитку.


3. Не вибирайте ім’я, що складається більш ніж із двох імен.


4. Уникайте пестливих імен, дайте своїй дитині таке ім’я, яке вона могла б носити без почуття незручності, коли стане дорослою. (Уявіть, якщо ваша дитина займатиме яку-небудь високу посаду, маючи при цьому дурне дитяче ім’я!)


5. Не вибирайте довгих імен при довгих прізвищах, як і коротких імен при занадто коротких прізвищах.


6. Ім’я та прізвище мають узгоджуватися між собою, мати благозвучне поєднання наголошених і ненаголошених складів.


7. Імена й прізвища не повинні римуватися. Так, наприклад для Івана Жупана й Ірини Скорини глузування вже запрограмовані.


8. Ім’я не повинне закінчуватися на ту ж літеру, на яку починається прізвище (наприклад, Наум Міртов).


9. Будьте обережні при виборі іноземних імен й імен, що вийшли з ужитку - адже їх вплив може буте непередбачуваний. Батьки, можливо, і пишаються особливим іменем свого чада, але для дитини воно може стати доеічним тягарем. Інозелші імена краще поєднуватимуться з такими ж незвичайними прізвищами, наприклад, Леонард Ойстрах або Ізабелла Сомерс. Але навряд чи Фердінанд Пуговкін або Даліда Кукуш-кіна будуть вам вдячні за ваш вибір. Так, Аїда завжди асоціюва-тиметься з оперою Верді, Ромео назавжди залишиться «закоханим Ромео», Венера приречена на прізвисько «Мілоська», а Юнона завжди повинна буде відповідати на запитання, де її Авось.


10. Якщо ви хочете дати своїй дитині подвійне ім’я, то рекомендуються імена роздільного (через дефіс) написання. Разом пишуться лише імена короткі й співзвучні у вимові, як, наприклад, Аннеліза. Не з’єднуйте разом імена, запозичені з різних мов, або два довгих імені.

| Що означає ім'я? «Сайт про Сонник, Гороскоп, Хіромантію та Значення іменн»
Коментарі

⤹ Залишити свій коментар ⤸